Gynybinės sienos bastionas Bokšto g. 20, 01126 Vilnius

Gynybinės sienos bastionas





1454 Apžvalgos
  • ketvirtadienis10–18
  • penktadienis10–18
  • šeštadienis10–18
  • sekmadienis10–18
  • pirmadienisUždaryta
  • antradienis10–18
  • trečiadienis10–18




Gynybinės sienos bastionas Bokšto g. 20, 01126 Vilnius




Apie verslą

Vilniaus gynybinės sienos bastėja | Lietuvos nacionalinis muziejus | Vilniaus gynybinės sienos bastėjos muziejus pasakoja Vilniaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gynybos istoriją. Čia taip pat susipažinsite su paslaptinguoju Bazilisku.

Kontaktai

Skambinkite mums
+37052612149
Bokšto g. 20, 01126 Vilnius

Darbo valandos

  • ketvirtadienis10–18
  • penktadienis10–18
  • šeštadienis10–18
  • sekmadienis10–18
  • pirmadienisUždaryta
  • antradienis10–18
  • trečiadienis10–18

Savybės

  • pritaikytas neįgaliesiems
  • Poilsio kambarys
  • Galima apsilankyti su vaikais
  • Svečių tualetas




Rekomenduojamos apžvalgos

Paula
17.02.2024
Gynybinės sienos bastionas
Pats pastatas tiek išorėj, tiek viduj sutvarkytas labai gražiai. Smagu, kad galima išeit į lauką (kur yra plakatai apie Nato) ir dar kartą pabūt ten, kur ne kartą lankytasi dar prieš tai vietai tampant uždarytai muziejaus teritorijai ;)Ekspozicija apačioj nedidelė, dalis informacijos buvo apie Klaipėdos ir Biržų pilis, tai jei teko lankytis vienoje iš šių vietų, čia jau bus mažiau įdomu, bet pats pastatas vertas apsilankymo.
Vytautas Černiauskas (Kukumbalis)
12.02.2024
Gynybinės sienos bastionas
Ne tik Krokuvoje sklando legendos apie pabaisas, jų turi ir Vilnius. Vienoje iš jų pasakojama, kad kadaise ir čia, kalno gelmėse gyvenęs milžiniškas baziliskas. Baisiausia šio siaubūno galia – mirtinas žvilgsnis. Daug žmonių pražudė ši būtybė, kolei atsirado vienas nąrsuolis, kursai sugalvojo, kaip baziliską įveikti. O kaip? Atsakymą rasite apsilankę Bastėjos požemyje! Tai dar ne viskas - juose dar laukia istorija ir apie prakeiktą mergelė bei lobius.Yra čia ką veikti istorijos entuziastams: išsamios artilerijos, ginklų, pačios bastėjos istorijos ekspozicijos. Pavyzdžiui, tarp eksponatų rasime ir budelio kalaviją ir Kazimiero Simonavičiaus veikalo „Didysis artilerijos menas“ ištraukas bei daug kitokių įdomybių.
Kristina Klimavičiūtė
09.02.2024
Gynybinės sienos bastionas
Pakankamai didelė ekspozicija, yra į ką pažiūrėti. Buvom visa šeima, dukrytei labai patiko, ypač įdomu buvo nueiti ir surasti baziliską.
Ieva Čirikienė
31.01.2024
Gynybinės sienos bastionas
Dalyvavove ekskursijoje su gidu šiuo metu vykstančioje parodoje '' Nuo titnago iki parako: ginklai amžiams bėgant“. Buvo nuostabu! Gidė Rūta labai gražiai ir įdomiai pasakojo nuo ko viskas prasidėjo, kaip keitėsi, parodė išlikusius eksponatus, buvo įdomu ir aišku ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Taip pat šaudėme iš lanko. Labai patiko tikrai rekomenduoju apsilankyti!
Gabriele Taujanskaite
18.01.2024
Gynybinės sienos bastionas
Labai patiko, nei kiek neatsilieka nuo geriausių Europos tokio tipo muziejų. Pilna veiklos ir mažiesiems. Darbuotojai labai paslaugūs ir malonūs. Super
Alma Gainiene
09.01.2024
Gynybinės sienos bastionas
Labai graži Vilniaus vieta, tiesiog būtina apsilankyti, gera aurą, galima pasėdėti ant suoliuko, atsiveria nuostabūs vaizdai. Matosi miesto panorama. Vilnių visada įsimyliu iš naujo, toks jis nuostabus iš šios vietos. Matosi bažnyčių bokštai, Gedimino pilis, naujieji dangoraižiai.
Ramūnas Kazakevičius
05.01.2024
Gynybinės sienos bastionas
Vilniaus miesto gynybinė siena buvo pradėta statyti 1503 m., kuomet buvo kilęs didelis totorių įsiveržimo pavojus, taip pat pavojų kėlė besikurianti centralizuota rusų valstybė. Tada miestiečiai kreipėsi į Lietuvos didįjį kunigaikštį Aleksandra su prašymu statyti gynybinę mūro sieną. Prašymas buvo patenkintas ir sienos statybos pradėtos. Sieną mūryti turėjo visi miesto gyventojai, nepriklausomai nuo luomo. Aleksandras pavedė Vilniaus vaivadai Mikalojui Radvilai Senajam apjoti miestą ir nužymėti, kur siena turi eiti ir kur turi būti išmūryti vartai. Sienos statyba užtruko gana ilgai, maždaug 20 metų. Ji buvo baigta 1522 m. Miesto sienos ilgis buvo 2,5 km. Ji turėjo dešimt vartų ir penkis bokštus. XVII a. iškilus Maskvos ir švedų grėsmei vėl buvo susirūpinta miesto apsauga, todėl netoli Subačiaus vartų buvo pastatyta bastėja. Bastėja – originalios konstrukcijos renesansinis gynybinis įrenginys. Jį sudaro bokštas, įrengtas miesto gynybinėje sienoje, požeminės patrankų patalpos ir jas jungiantis koridorius, 48 m. ilgio tunelis. Jos paskirtis – artilerijos ugnimi atmušti priešą nuo miesto. Ji buvo apgriauta per 1655 – 1661 m. karą su Maskva.Bėgant laikui baltėjos gynybinė reikšmė sumenko, XIX a. pradžioje carinės administracijos pastangomis buvo nugriauti beveik visi miesto gynybiniai įtvirtinimai, bastėjos teritorija virto miesto šiukšlynu, o grioviai ir mūrai buvo užpilti. Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais ji buvo naudojama kaip slėptuvė ir ginklų sandėlis.Su bastėjos požemiais siejama legenda apie Vilniaus baziliską – slibiną, kurio žvilgsnis galėjo paversti žmogų į akmenį. Prieš Antrą pasaulinį karą buvo populiarios studentų karnavalinės eitynės su baziliko atvaizdu.Bastėjos grioviai ir mūrai buvo atkasti 1965 – 1970 m. 1985 – 1986 m. bastėja pritaikyta muziejui ir 1987 m. čia atidaryta gynybinių įtvirtinimų ir ginklų ekspozicija, kurioje eksponuojama XV – XIX a. ginklai i ginkluotė: akmeniniai patankų sviediniai, senosios patrankos ir raitelių apsauginiai šarvai. Taip pat yra apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria Vilniaus senamiesčio panorama.
Andrius Andrius
23.11.2023
Gynybinės sienos bastionas
Idomus muziejus yra ką veikti suaugusiems ir vaikams..
Andy SeeHund
19.11.2023
Gynybinės sienos bastionas
Puikus muziejus. Savita architektūra, daugybė įvairių įdomių eksponatų. Kai kurios galima imti ir pamatuoti arba fotografuotis su jais. Yra erdvės vaikučiams. Puiki apžvalgos aikštelė. Paskutinis mėnesio sekmadienis-nemokama diena!

Pridėti atsiliepimą

Žemėlapis

Bokšto g. 20, 01126 Vilnius
Gynybinės sienos bastionas